POWRÓT DO LISTY AKTUALNOŚCI
2017-09-01

Marina jachtowa inwestycji Yacht Park z pozwoleniem na budowę

Grupa Kapitałowa PHN, decyzją Wojewody Pomorskiego, otrzymała prawomocne pozwolenie na budowę mariny jachtowej, będącej częścią inwestycji Yacht Park zlokalizowanej przy ul. Arkadiusza Rybickiego 10 w Gdyni. W ramach projektu powstanie luksusowy kompleks mieszkalny z nowoczesną przystanią jachtową oraz aleją spacerową z butikami i restauracjami.

Decyzja Wojewody Pomorskiego, zatwierdzająca projekt budowlany oznacza, że wkrótce, obok prestiżowego kompleksu apartamentów usytuowanego na gdyńskim Molo Rybackim, rozpoczęta zostanie budowa nowoczesnej przystani jachtowej dla 120 jednostek. Budowa zarówno budynków mieszkalnych, jak i mariny zostanie zakończona w zbliżonym terminie.

Yacht Park to prestiżowa inwestycja składająca się z sześciu 5-kondygbacyjnych budynków mieszkalnych wielorodzinnych położonej na obszarze Molo Rybackiego w Gdyni. W ramach kompleksu ma powstać 12 tys. mkw. powierzchni użytkowej, w tym 135 apartamentów o łącznej powierzchni około 9,6 tys. mkw. Lokale zlokalizowane na parterze budynków zostaną zagospodarowane pod działalność handlowo-usługową. Na Molo Rybackim powstanie także nowoczesny port jachtowy, co sprawia, że Yacht Park to jedyne osiedle w Polsce, które stwarza możliwość posiadania mieszkania i jachtu w jednym miejscu.

Marina zlokalizowana przy trzech pomostach, pozwoli na swobodne cumowanie 120 łódek o maksymalnej długości 14 metrów, a jej największą zaletą będzie głębokość. Dzięki inwestycji powstanie druga w Gdyni marina i będzie to najnowocześniejsza infrastruktura portu jachtowego w Europie.

Jest nam miło poinformować o uzyskaniu niezbędnych pozwoleń na budowę mariny, będącej istotnym, a wręcz niezbędnym elementem inwestycji Yacht Park. Realizacja tego unikatowego projektu mieszkaniowego to dla nas wyzwanie, które ma na celu stworzenie unikatowego miejsca dla wyjątkowych ludzi oraz rewitalizację zabudowy Gdyni na miarę XXI wieku. Ruszyły rezerwacje w ramach I etapu projektu, który już cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Grupa Kapitałowa PHN stale rozwija swoje kompetencje deweloperskie i aktywnie dąży do osiągnięcia silnej pozycji na rynku deweloperskim komercyjnym i mieszkaniowym. – powiedział Maciej Jankiewicz, Prezes Zarządu Polskiego Holdingu Nieruchomości S.A.

***

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości jest wiodącym inwestorem i zarządzającym na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Jest jedną z największych spółek sektora pod względem wartości rynkowej portfela, który skupia ok. 140 nieruchomości i blisko 700 ha gruntów na terenie całego kraju (m.in. w Warszawie, Poznaniu, Trójmieście i we Wrocławiu). PHN ma wieloletnie doświadczenie zarówno w zarządzaniu nieruchomościami, jak i w realizacji projektów deweloperskich. Spółka od lutego 2013 roku notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

***

Dodatkowych informacji udziela
Magdalena Kacprzak – Dyrektor Biura Marketingu, Strategii, Relacji Inwestorskich i PR
Kom. +48 721 000 071;
Tel. +48 22 850 91 34;
E-mail: magdalena.kacprzak@phnsa.pl