POWRÓT DO LISTY AKTUALNOŚCI
2017-12-22

Grupa Kapitałowa PHN wybrała Generalnego Wykonawcę dla inwestycji Yacht Park w Gdyni

Grupa Kapitałowa PHN dokonała wyboru Generalnego Wykonawcy I etapu inwestycji Yacht Park w Gdyni przy ul. Arkadiusza Rybickiego 10, którym została firma Korporacja Budowalna DORACO Sp. z o.o. Wyłoniona ona została w postępowaniu w trybie przetargu nieograniczonego, przeprowadzonym w ostatnim czasie przez Grupę Kapitałową PHN. Korporacja Budowlana DORACO Sp. z o.o. zrealizuje sześć budynków mieszkalnych na powierzchni ponad 6,3 tys. mkw. wraz z nowoczesną przystanią jachtową. Generalny Wykonawca udzielił długoletnich gwarancji na zakresy robót mających istotny wpływ na trwałość oraz prawidłowe funkcjonalnie zarówno kompleksu apartamentów, jak również mariny jachtowej – w tym m.in. na elewację, izolacje przeciwwodne, stolarkę okienną a także pontony pełnobetonowe.

W ramach inwestycji zlokalizowanej na gdyńskim Molo Rybackim powstanie luksusowy kompleks apartamentów, składający się z sześciu pięciokondygnacyjnych budynków mieszkalnych z nowoczesną przystanią jachtową oraz aleją spacerową z butikami i restauracjami. Yacht Park dostarczy na gdyński rynek ponad 13 tys. mkw. powierzchni użytkowej, w tym ok. 9,5 tys. powierzchni mieszkaniowej rozmieszczonej w 135 wysokiej klasy apartamentach. Lokale zlokalizowane na parterze budynków zostaną zaaranżowane pod działalność handlowo-usługową. Wyjątkowość kompleksu Yacht Park zostanie dopełniona przez nowoczesną marinę inspirowaną najlepszymi portami jachtowymi na świecie. Do dyspozycji żeglarzy powstanie 120 miejsc postojowych oraz profesjonalne zaplecze dostosowane do ich wymagań i potrzeb. Korporacja Budowlana DORACO Sp. z o.o. jest uznaną i doświadczoną spółką, której podstawowym przedmiotem działalności jest świadczenie usług budowlano-montażowych na zasadzie generalnego wykonawstwa. Firma jest liderem na rynku budowlanym Pomorza, a w ostatnich latach znacznie zwiększyła zasięg swojej działalności i swoje usługi wykonuje na terenie całego kraju. W ciągu 25 lat firma była zaangażowana w wiele istotnych projektów inwestycyjnych m.in. budowę Centrum Marszałkowska w Warszawie (teren dawnego Domu Handlowego Sezam), rewitalizację oraz budowę nowej części CEDET-u w Warszawie, budowę Nadbrzeża Szwedzkiego w porcie w Gdyni, budowę terminali lotnisk w Gdańsku i Bydgoszczy czy budowę osiedla Marii Ludwiki w Sopocie.

***

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości jest wiodącym inwestorem i zarządzającym na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Jest jedną z największych spółek sektora pod względem wartości rynkowej portfela, który skupia ok. 140 nieruchomości i blisko 700 ha gruntów na terenie całego kraju (m.in. w Warszawie, Poznaniu, Trójmieście i we Wrocławiu). PHN ma wieloletnie doświadczenie zarówno w zarządzaniu nieruchomościami, jak i w realizacji projektów deweloperskich. Spółka od lutego 2013 roku notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

***

Dodatkowych informacji udziela:

Magdalena Kacprzak – Dyrektor Biura Marketingu, Strategii, Relacji Inwestorskich i PR
Kom. +48 721 000 071; Tel. +48 22 850 91 34; E-mail: magdalena.kacprzak@phnsa.pl